Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar /
UÇAKLI DOĞU EKSPRESİ TURU
1800 TL
20.02.2019 / 24.02.2019 Kontenjan Yok Kontenjan Yok
Samsun Çıkışlı / 4 Gece Otel Konaklamalı / Kars - Iğdır - Erzurum Turu 20 – 24 Şubat 20191.Gün: 20 Şubat 2019 Çarşamba: Samsun - Kars Gidiş Uçuşu ve Kars Turu: Siz saygıdeğer misafirlerimizle saat 06.40’da Samsun Çarşamba Havalimanında buluşma. Check in işlemlerimizin sonrasında Türk Hava Yolları’na ait TK2807 sefer sayılı uçağı ile 08.40’da İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. 10.25’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından Türk Hava Yolları’na ait TK2714 sefer sayılı uçağı ile 11.55’de Kars Harakani Havalimanına hareket ediyoruz. 14.05’de Kars Harakani Havalimanına varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımıza geçip, rehberimiz ile buluşmamızı takiben turumuza başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: 21 Şubat 2019 Perşembe : İshakpaşa Sarayı – Iğdır – Doğubayazıt : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu 'nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan'a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Iğdır ovasına ulaşıyoruz. Tuzluca’ya ismini veren ve yıllarca kaya tuzu madenlerinin işlenmesi sonrası oluşan tuz mağara galerileri içinde gezinti yapıyoruz. Ardından Iğdır şehir merkezinde aracımız ile kısa bir panoramik gezinti yapıyoruz.  Yolumuz üzerinde Türkiye’nin en büyük dağı olan, Ağrı Dağı’nın panoramik fotoğrafını almamız için vereceğimiz mola ardından, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’na hareket ediyoruz.  18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyük İshak Paşa Sarayı gezimiz ardından konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

3.Gün: 22 Şubat 2019 Cuma : Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: 23 Şubat 2019 Cumartesi: Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum Seyahati, Erzurum Şehir Turu : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Gar'ına gidiyoruz ve Keyifli Tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08.00 de trenimizin hareket etmesi ile Bembeyaz karlı dağlar ve Anadolu’nun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 - 5 Saat sürecek bu seyahatimizin ardından öğlen saatlerinde Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum denilince ilk akla gelen Çağ Kebabını tatmak ve öğlen yemeğimizi almak üzere meşhur Cağ Kebapçılarını ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaretimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası verip konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

5.Gün : 24 Şubat 2019 Pazar : Erzurum – Samsun Dönüş Yolculuğu       : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından  Erzurum Havalimanına hareket ediyoruz. Anadolu Jet  Hava Yolları’na  ait TK7401  sefer sayılı uçağı ile 11:20’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 13:20’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızın ardından Anadolu Jet  Hava Yolları’na ait TK7238 sefer sayılı uçağı ile 19:05’de Samsun Havalimanına hareket. 20:30’da Samsun Çarşamba Havalimanına varışımız ile siz değerli misafirlerimizle başka bir YAVUZTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

TARİH

2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

Tek Kişilik Oda

7 - 12 Yaş

3 - 6 Yaş

0 - 2 Yaş

20 – 24 ŞUBAT 2019

1.800,00 TL

2.100,00 TL

1.500,00 TL

1.200,00 TL

200,00 TL

Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

·         4 Gece Konaklama

·         Otelde Alacağımız 4 Adet Sabah Kahvaltısı

·         Otelde Alacağımız 4 Adet Akşam Yemeği

·         Türk Hava Yolları İle  Samsun – İstanbul (IST) ve İstanbul (IST) – Kars Gidiş Uçuşu (Ekonomi)

·         Anadolu Jet Hava Yolları İle  Erzurum – İstanbul (SAW) ve İstanbul (SAW) – Samsun Dönüş (Ekonomi)

·         Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Tren Bileti

·         Lüks Otobüsler İle Ulaşım

·         Araç İçi İkramlar

·         Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

·         Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

·         1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

·         Yavuztur Güvencesi

.         Yavuztur RefakatiFİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Tüm Özel Harcamalar

·         Tüm Öğle Yemekleri

·         Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

·         Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

·         Çıldır Gölü Kızak Turu

·         Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Geziler, Etkinlikler Ve Faaliyetler

Merkez ; Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM) ; Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye