BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
10 Aralık 2023 Pazar Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar
İstanbul Şile Ağva Ve Adalar Turu
7000 TL
31.08.2023 / 03.09.2023 Kontenjan Var Kontenjan Var
  1. 1. Gün : Samsun – Gece Yolculuğu :

Siz saygıdeğer misafirlerimizle acentamızın  önünde buluşarak YAVUZTUR ikramları eşliğinde Çanakkale’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 

  1. 2. Gün : Polonezköy Kültür Evi - Meryem Ana Kilisesi -  Şile Seyir Terası - Akçakese Köyü - Ağlayan Kaya - Şile Feneri -  Şile Kalesi -  Atatürk Evi -  Mavi Koy

Yavuzur'un konforlu otobüsleri ile yaptığımız yolculuk sonrasında, ardından Şile’ye hareket ediyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan Kaya, Şile Feneri, Şile Kalesini fotoğraflıyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. Ağva'da ilk olarak Göksu deresi üzerinde bulunan mekanları fotoğraflayacağımız (Ekstra) tekne gezimize başlıyoruz. Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva merkeze geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında önce Mavi Koy daha sonra Akçakese Köyü’ne uğrayıp kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molalarımız sonrasında 1842 de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy'e ulaşıyoruz. Güzeller güzeli bahçeleri, evleri ve doğasıyla bakir bir doğa cenneti olan Polonezköy’de, Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Meryem Ana Kilisesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Doğayla iç içe geçirdiğimiz bu sürenin konaklamak üzere otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün : Kuzguncuk , Bebek , Arnavutköy, Küçük Su , Kandilli - Pargalı İbrahim  Paşa Sarayı - Türk İslam Eserleri Müzesi - Süleymaniye Camii - Yerebatan Sarayı - İstiklal Caddesi - Topkapı Sarayı - Çırağan Sarayı -  Beyazıt Kulesi - Mısır Çarşısı - Galata Kulesi - Boğaz Turu - Yeni Camii – Hipodrom -  Ayasofya – Eminönü – Dikilitaş – Beyoğlu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İstanbul turlarını taçlandıran boğaz turumuza çıkmak üzere turumuza devam ediyoruz(Ekstra). Eminönü'nden, Boğaz Turu’na çıkarak bu eşsiz manzaraya şahit oluyoruz. İstanbul’un birçok güzel kıyı semtlerini (Kuzguncuk, Bebek, Arnavutköy, Küçüksu, Kandilli gibi..) tarihi binalarını, yalıları, hatta çeşitli dizilere mekan olan köşkleri görüyoruz. Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi Çırağan Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince kıyı boyunca gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece bazıları… Yönümüzü, İmparatorluklar şehri İstanbul’un en kadim eserlerinin bulunduğu Sultanahmet  bölgesine  çeviriyoruz. Güzergahımız, Marmara denizini takiben haliç üzerinden boğazı ve Anadolu yakasını panoramik görüş açısına sahip... Bu sayede Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Beyazıt Kulesi panoramik olarak görüle biliniyor. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz. Müze ziyaretimiz, yeni restore edilen hali ile az bir süre önce açılan, belki de ilk kez görebileceğiniz Pargalı İbrahim Paşa Sarayı ile başlıyor. Bu turumuzun en ilgi çekici noktalarından biri olacak… Kanuni Sultan Süleyman’ ın  sevgisinin bir nişanesi olarak İbrahim Paşa’ya hediye ettiği, son restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilere açılan ve şu anda Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Ardından, at meydanı da dediğimiz Hipodrom ’dan günümüze kalan 3 güzel Dikilitaş’ı görüp, gezimize devam ediyoruz. 1500 yıllık bir tarihiyle, İstanbul’un en büyük camii olma özelliğine  sahip Ayasofya’yı (Hagia Sofia müzesini) geziyoruz. Sonra Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan, Topkapı Sarayı’na doğru turumuz devam ediyor.. Sarayı gezerek, yazlık avlusunda Marmara denizi, Boğaz ve Haliç’e aynı anda sahip manzarasında fotoğraflar çektiriyoruz. Verilecek serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz  Yerebatan Sarayına (Sarnıcı), Sultanahmet Camii gibi yerlerden birini görebilirler. Ardından, konuklarımız ile  Taksim İstiklal Caddesi’nde, yürüyüşler yapmak üzere Beyoğlu'na geliyoruz. Burada misafirlerimiz Çiçek Pasajı’nı görebilir, St Antonio kilisesinin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, İstiklal Caddesinin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakitler geçirebilirler. Zevkli ve yoğun geçen bu harika günün ardından misafirlerimiz ile dinlenmek üzere hotelimize doğru yola çıkıyoruz.

 

  1. Gün : Tavşan Adası - Heybeli Ada - Kaşık Adası - Burgaz Ada - Kınalı Ada - Büyük Ada - Sivri Ada -Ada Turu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bavullarımızı aracımıza koyduktan sonra turumuza başlıyoruz.  Bu sefer rotamız Adalar (Ekstra) Anadolu yakasından, İstanbul'un incilerini görmek üzere Ada Turu’na çıkıyoruz. (Tarifeli vapur/feribot biniş ücreti misafirlere aittir). Sırasıyla uzaktan, tekneden, Kınalı Ada, Burgaz Ada, Kaşık Adası, daha arkalarda, Sivri Ada, Tavşan Adası, Heybeli Ada’yı görerek, en son olarak, adaların incisi Büyük Ada’ya varıyoruz. Adada, dileyen misafirlerimiz adanın doğa kokusunu içine çekmek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan elektrikli araçlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak adayı dolaşabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte iskelede buluşarak otobüsümüze ulaşıyor, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde turumuzu sonlandırarak unutamayacağınız anılarla, bir başka YAVUZTUR seyahatinde, tekrar sizleri ağırlamak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

  1. Gün: Samsun

Yoldaki molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka YAVUZTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

 

Kişi Başı :

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı konaklama

Otobüs İle Ulaşım

Çevre Gezileri

Araç İçi Bardak Su

Yavuztur Güvencesi

Otellerde  2 Sabah kahvaltısı

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

Programda belirtilen son gün akşam yemeği

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Öğle yemekleri

Akşam yemekleri

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Ören Yeri Girişleri

Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Boğaz Turu

Adalar Turu

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : Adres :
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.