BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
10 Aralık 2023 Pazar Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtdışı Turlar / Yurtiçi Turlar
Batum Turu
2600 TL
11.08.2023 / 13.08.2023 Kontenjan Var Kontenjan Var
11-13 AĞUSTOS 2023

BATUM TURU

11-13 AĞUSTOS 2023

 

TUR PROGRAMI :

1.GÜN. (Gece Yolculuğu) Samsun - Batum

Siz değerli misafirlerimizi 23:59’da belirlenen noktalardan alarak Gürcistan Batum’a doğru yola çıkıyoruz.

 

2.GÜN. Batum - Aziz Andrea Anıtı – Gonio Kalesi – Avrupa Meydanı – Tarihi Piazza Meydanı – Madea Altın Post – Ali Nino Aşıklar Anıtı – Dönme Dolap – Tiyatro Meydanı – Poseydon Anıtı – Batum Sahili – Meryem Ana Katedrali – Chacha Saat Kulesi – Aziz Nikola Kilisesi

Yoldaki molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Hopa’da Kahvaltımızı alıyoruz(Ekstra). Kahvaltı sonrası Karadeniz sahilini takip edilerek, Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısına Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır, Tiyatro Meydanında, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz, Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz, Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve Casino da vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz geceleme otelimizde.

 

Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Resimli Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER ’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

 

 

3.GÜN Batum - Samsun

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ardından Sarp sınır kapısında işlemlerimizi tamamlayıp Türkiye tarafına geçiyoruz bizi bekleyen otobüsümüze binerek. Dönüş yolumuza geçiyoruz. Rize bezi Atölyesi, Sürmene Bıçakları ve Çay Fabrikası ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz bu noktalardan dilediği gibi alışveriş yapabilecekler. Daha sonra Akçaabat’ta Akşam yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakabilirler. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

Otobüs ile Yolculuk

1 Gece Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç içi İkramlar

Milli Park Giriş Ücreti

TÜRSAB Seyahat Sigortaları

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gezi süresince belirtilmeyen tüm yemekler

Akçaabat’taki Akşam Yemeği

Tüm Şahsi Harcamalar Yemeklerde alınacak içecekler

Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Yurtdışı Çıkış Harcı

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : Adres :
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.