BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
13 Ağustos 2022 Cumartesi Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / -Erken Rezervasyon Fırsatları-
Gap Turu
3500 TL
31.08.2022 / 05.09.2022 Kontenjan Var Kontenjan Var
GAZİANTEP- ŞANLIURFA-MARDİN-MİDYAT-ADIYAMAN-NEMRUT GÖBEKLİTEPE- HALFETİ – HARRAN- BEYAZSU

1.GÜN  SAMSUN - GAZİANTEP: Siz saygıdeğer misafirlerimizi 21.00’da alarak Yavuztur ikramları eşliğinde Gaziantep’e gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 

2.GÜN: MOZAİK MÜZESİ – ANTEP ÇARŞISI – HALFETİ – ŞANLIURFA (SIRA GECESİ): Yoldaki molalarımızın ardından Gaziantep’e varıyoruz. Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize Gaziantep Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma’dan çıkan birbirinden güzel ve büyük mozaikleri görünce Zeugma’nın ihtişamını ve zenginliğini anlayacaksınız. Kale dibi mahallesinde tarihi Antep Kalesini ve Bakırcılar, elektronikçiler, sakatatçılar çarşılarını gezerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Gap bölgesinin gelecekte önemli yerlerinden olacak olan Halfeti’ye varıyoruz. İskeleden teknemize binip, Fırat nehri üzerinde yapacağımız keyifli yolculuk sırasında İncil yazarlarından Yuhanna’nın incilini yazarak çoğalttığı Rum Kale’ye varıyoruz. Burada teknemizden kilise ve manastırları gördükten sonra Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerimizin yakınlarına kadar ulaşıp geri dönüyoruz. Halfeti’de bu doğal güzellik karşısında çaylarımızı içerken günün keyfine varıyoruz. Daha sonra Şanlıurfa ya hareket ediyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Şanlıurfa’ya varıyoruz. Odalara yerleşme. Kısa bir dinlenme ardından bölgenin olmazsa olmazlarından Meşhur Sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesi sonrası otele hareket ve Konaklama.

3.GÜN: ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – MEVLİDİ HALİL CAMİ – GÖBEKLİ TEPE – HARRAN : Sabah kahvaltımızın ardından Urfa Gezimize başlıyoruz.Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz.İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere`de bulunan Stonehenge`den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkmıştır. Rehberimizin vereceği detaylı bilgiler sonrasında, Harran’a hareket ediyoruz. Anadolu’da kurulan ilk İslam üniversitesi kalıntıları, astroloji kulesi, medrese, camii ve Harran kalesini görüp dünyada 3 yerde bulunan koni biçimindeki Harran Evleri’ne konuk oluyoruz. Burada yöresel kıyafetler giyip fotoğraflarımızı çektikten sonra, Urfa Merkeze dönerek Balıklı göl, Halül-ül Rahman camii, Hz. İbrahim’in Ateşe atıldığında düştüğü yer ve kutsal sayılan balıkları görüp, Ayn-i Zeliha Gölü’nün kenarında oturup çaylarımızı içerken bu mistik hava içerisinde büyüleniyoruz. Buradan hareket ile Mevlidi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğmuş olduğu mağarayı ziyaretimiz sonrası Mardin’e doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

4.GÜN: MARDİN – MİDYAT BEYAZ SU – DİYARBAKIR : Sabah Kahvaltımızın ardından Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin’de Büyülü saatler bizi bekliyor. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir sürprize hazırlayın.Şehir merkezinde Ulu cami, Kırklar kilisesi, Kasımı ye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binasının görülmesinin ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat sokaklarını yürüyerek birçok film ve diziye ev sahipliği yapmış olan Konukevi (eski Süryani konağı) görüyoruz. Son olarak Telkari Gümüşçüler Çarşısı'nı gezdikten sonra, büyüleyici güzelliğiyle bilinen Beyazsu’ya hareket ediyoruz. Burada geçireceğimiz eğlenceli dakikaların ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

5.GÜN: DİYARBAKIR – ULU CAMİ – SÖRT AYAKLI MİNARE – KEÇİ BURCU – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – ADIYAMAN – NEMUT : Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minarenin gezilmesinin ardından, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni  panoramik olarak görüyoruz. Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından Diyarbakır’dan ayrılarak Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü'nü, Cendere Köprüsü'nü, Arsemia'yı (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale'yi görüyoruz. Ardından 1987 yılında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'ne alınan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs, devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Batı terasında gün batımını izliyoruz. Alacağımız fotoğraflarımızın ardından tekrar minibüslerimize binerek Otobüsümüze geçiyoruz. Adıyaman’da Akşam yemeğimizi alıp Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

6.GÜN: ADIYAMAN – SAMSUN : Yoldaki Molalarımızın ardından Sabah erken saatlerde Samsun’a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak, farklı gezilerde tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

KİŞİ BAŞI : 3500 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-Lüks Otobüs İle Yolculuk

-Antep’te  1 Sabah Kahvaltısı

-Şanlıurfa’da 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-Mardin'de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-Diyarbakır’da 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-Araç içi ikramlar

-TÜRSAB zorunlu seyahat sigortaları

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Tur esnasında alınan Tüm öğle yemekleri

-Tüm Yemeklerde alınan içecekler

-Mola yerlerinde ve otelde yapılan Harcamalar

-Tüm Müze ve ören yerlerine Ait Giriş ücretleri

-Halfeti Tekne Turu

-Yemekli Sıra Gecesi Eğlencesi

-Nemrut Minibüs Transferleri

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : Adres :
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.