BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
19 Ocak 2022 Çarşamba Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
KONYA - KAPADOKYA ŞEB-İ ARUS TURU / 10 - 12 ARALIK 2021
KONYA - KAPADOKYA ŞEB-İ ARUS TURU / 10 - 12 ARALIK 2021
650 TL
10.12.2021 / 12.12.2021 Kontenjan Var Kontenjan Var
Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri

Konya Şeb-i Arus / Kapadokya turlarımızda unutulmaz, ruhani bir deneyim sizi bekliyor. Vuslat törenlerini canlı izleme şansını yakalayın.

10 – 12 ARALIK 2021

1.GÜN: 10 ARALIK 2021 CUMA: GECE YOLCULUĞU: Siz saygıdeğer misafirlerimizi YAVUZTUR ikramları eşliğinde Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel. İster kâfir, ateşe tapan, putperest ol yine gel. Bizim bu dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir, yüz defa tövbeni bozmuş olsun da yine gel." diye çağıran Sultan'ül-Ûlema Hz Mevlana'yı anmak için, Konya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN: 11 ARALIK 2021 CUMARTESİ:  MERAM BAĞLARI – TAVUS BABA - ALAADDİN CAMİİ – SEMA TÖRENLERİ – MEVLANA TÜRBESİ VE MÜZESİ: Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından Konya'nın en güzel yerlerinden Meram Bağları'na doğru yola çıkıyoruz. Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba (Tuzcu Baba) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Ardından  1.Alaeddin Keykubat'ın tamamladığı Alaeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından  Selçuklu Sarayı’nın gül bahçesi iken Konya’ya gelen Mevlâna’nın Alimlerin Sultanı Bahaeddin Veled’e Selçuklu Sultanı I. Alaaddin Keykubat tarafından hediye edilmiş olan Mevlana Müzesi ve Türbesi’ni ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

3. GÜN: 12 ARALIK 2021 PAZAR:  GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – UÇHİSAR KALESİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – GÖREME PANAROMA – PAŞABAĞ – ÜÇ GÜZELLER – DEVELİ VADİ – ÇANAK ÇÖMLEK YAPIMI – ONYX TAŞ ATÖLYESİ – DÖNÜŞ YOLCULUĞU : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eski adıyla koruma olan bugünkü ismiyle Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Yemekhane, mutfak, kiler ve muhteşem Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizin ardından bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görme ve fotoğraflama imkânımız olacak. Serbest zaman sonrasında Güvercinlik Vadisinde fotoğraf molasında bölgede bulunan güvercinler hakkında bilgi alırken rehberimizin anlatacağı efsaneye kulak kabartmanızda fayda vardır. Panorama tepesinden Göreme Panaromasını çıkardıktan sonra çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da(Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Devrent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgileri alıp ONYX taş atölyelerini geziyoruz. Taş atölyesi ziyaretimizin ardından Samsun’a dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve siz değerli misafirlerimizle başka bir YAVUZTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI: 650,00 TL


ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER :
* 1 Gece Konaklama * 2 Adet Sabah Kahvaltısı * 1 Adet Akşam Yemeği * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Araç İçi İkramlar * Sema Gösterisi Tören Davetiyeleri * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri * 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası * Tüm Çevre Gezileri * YAVUZTUR Kalite ve Farkı

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : * Tur Programında Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Gezi ve Eğlenceler * Tüm Öğle Yemekleri * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Tüm Özel Harcamalar * Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.) * Tüm Müze Ören Yeri Girişleri * Türk Gecesi

KONYA - KAPADOKYA ŞEB-İ ARUS TURU / 10 - 12 ARALIK 2021
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.