BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
19 Ocak 2022 Çarşamba Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
DOĞU EKSPRESİ TURU / 05 - 10 OCAK 2022
DOĞU EKSPRESİ TURU / 05 - 10 OCAK 2022
1850 TL
05.01.2022 / 10.01.2022 Kontenjan Var Kontenjan Var
EN ÇOK TERCİH EDİLEN, EN GÜZEL VE EN KEYİFLİ DOĞU EKSPRES TRENİ İLE KAR ALTINDA KARS VE ERZURUM TURU

KRİSTAL KAR’I GÖREBİLECEĞİMİZ MEŞHUR SARIKAMIŞ
ORTAÇAĞIN GÖRKEMLİ YERLEŞİMLERİNDEN ANİ HARABELERİ,

BİR KIŞ MASALI ÇILDIR GÖLÜ

OSMANLI MİMARİSİNİN ANADOLU'DAKİ EN GÖRKEMLİ YAPILARINDAN BİRİ OLAN

İSHAK PAŞA SARAYI

YAVUZTUR AYRICALIĞI İLE YÖRESEL GELENEKSEL KAFKAS EĞLENCESİ

SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI – KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ HALIKIŞLAK KÖYÜ - AĞRI DAĞI PANAROMİK - DOĞUBEYAZIT ŞEHİR MERKEZİ – İSHAKPAŞA SARAYI – ERZURUM TURU

5 – 10 OCAK 20221.GÜN: SAMSUN – KARS YOLCULUĞU: Siz saygıdeğer misafirlerimizle 18.30’da acentamızın önünde buluşarak çeşitli YAVUZTUR ikramları eşliğinde Kars ’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2.GÜN: SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI - KARS KALESİ – TAŞ KÖPRÜ – 12 HAVARİLER CAMİİ – KARS ÇARŞILARINDA SERBEST ZAMAN: Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile alacağımız kahvaltımızın ardından Rus İmparatoru II. Nikolanın eşi Katerina için yaptırmış olduğu av köşkünü ziyaret etmek üzere gidiyoruz. Kışlık Av Köşkü, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan birisidir. Bu güzel yapıyı ziyaret ettikten sonra yolumuzun üzerinde bulunan ve I.Dünya savaşı sırasında Rus işgali altında bulunan bölgenin tekrardan Osmanlı himayesine girmesi için Allahuekber dağlarında donarak can veren 90 bin şehidimizin anısına yapılmış temsili Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyor ve şehitlerimizin ruhlarını yâd ediyoruz. Şehitlik ziyaretimiz ardından Şehir Turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi, 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Yavuztur misafirlerine özel düzenlenecek olan, Kars’ın ünü ozanlarının iştirak edeceği, milli geleneklere uygun AŞIK ATIŞMASI, bu güzel güne ayrı bir anlam katacak.  Program sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:  ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından ilk durağımız Ermenistan sınırımız da bulunan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği keyifli bir Kafkas gecesine gidebiliriz.

4.GÜN: HALIKIŞLAK KÖYÜ - AĞRI DAĞI PANAROMİK - DOĞUBEYAZIT ŞEHİR MERKEZİ – İSHAKPAŞA SARAYI: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu 'nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan'a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Türkiye’nin en büyük dağı olan, Ağrı Dağı’nın panoramik fotoğrafını almamız için vereceğimiz mola ardından, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’na hareket ediyoruz.  18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyük İshak Paşa Sarayı gezimiz ardından konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

5. GÜN: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM SEYAHATİ, ERZURUM ŞEHİR MERKEZİ TURU: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından keyifli bir tren yolculuğu yapmak ve güzel bir nostalji yaşamak için Kars tren garına gidiyor ve Doğu Expresi ile Erzurum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. ( Covid–19 kapsamında alınacak olağanüstü kararlar ile Tren seferlerinin iptali söz konusu olduğunda, Kars – Erzurum arası yolcuğumuz otobüs ile gerçekleşecektir.) Doğu Expresi nin en güzel rotası olan Kars - Erzurum arası yolculuğumuzda 90 bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış’ı panoramik görerek Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Horosan, Pasinler üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Tren garında bizleri bekleyen aracımıza binerek meşhur Cağ Kebabının tadına bakmaya gidiyoruz. Yemeğimizin ardından ilk önce kurtuluş mücadelemizin en önemli adımlarından birinin atıldığı Erzurum Kongresi'nin toplandığı bina olan kongre binasını ziyaret ediyoruz. Bu önemli yapıda rehberimizin anlatımları eşliğinde o günlere geri dönüyor ve kurtuluş mücadelemizin ne zorluklarla gerçekleştirildiğini biraz olsun anlamaya çalışıyoruz. Sonrasında  Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan üç kümbetlere doğru yürüyoruz.  Kümbet ziyaretimizin ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan cami, değişik tarihlerde beş kez onarılmıştır. Bu muhteşem eserin mimari ve döneminin çok ilerisinde olan yapım tekniklerini rehberimizden dinleyerek Erzurum şehir gezimize devam ediyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardında 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor ve keyifle kahvelerimizi içiyoruz. Verdiğimiz kısa molanın ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ziyaret ediyoruz. Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini görüyoruz. Medrese günümüzde bir kültür ve sanat sergi merkezi olarak kullanılmaktadır. Ve ardından Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Samsun’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.

6. GÜN: SAMSUN’A VARIŞ: Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varış ve siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka YAVUZTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI 1.850,00 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER      : * 3 Gece Konaklama * 4 Adet Sabah Kahvaltısı * 3 Adet Akşam Yemeği  * Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Tren Bileti * Ünlü Ozanların Katılacağı Aşık Atışması * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Araç İçi İkramlar * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri * Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri * 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası * Yavuztur Güvencesi * Yavuztur Refakati

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER : *Tüm Özel Harcamalar *Tüm Öğle Yemekleri *Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri * Çıldır Gölü Kızak Keyfi * Kafkas Gecesi Eğlencesi * Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Geziler, Etkinlikler Ve Faaliyetler  * Otelde Kullanılan Hizmetler (Minibar – Kuru Temizleme Vb.)

DOĞU EKSPRESİ TURU / 05 - 10 OCAK 2022
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.