BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
23 Eylül 2020 Çarşamba Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Yurtdışı Turlar / İçerik
MUHTEŞEM DALMAÇYA SAHİLLERİ
MUHTEŞEM DALMAÇYA SAHİLLERİ
749 €
2.08.2020 / 9.08.2020 Kontenjan Var Kontenjan Var
THY İLE !!
1.Gün İstanbul-Zagreb-Opatija

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında en geç saat 04:00'de hazır bulunmanızı öneririz.  Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1053 tarifeli seferi ile saat 07:05'de Zagreb'e hareket. Saat 08:15'deki varışın ardından özel aracımızla alandan ayrılıyor ve Zagreb’i gezmeye başlıyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel ve tarihi özellikleri, doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagrep’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı’nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi’ni gezeceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Turumuzun bitiminde Dalmaçya Sahilleri'ndeki ilk durağımız; Adriyatik'in en güzel turizm beldelerinden biri olan, muhteşem doğa ve deniziyle ün yapmış olan Opatija olacak. Tarihte Gustav Mahler, Isidor Duncan gibi ünlü Avrupalıların dinlenme merkezi olarak tercih ettikleri ve günümüzde plajları ile popüler bir tatil merkezi olan Opatija'daki şehir turumuzun ardından Opatija bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Opatija (Istria Yarımadası)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Istria Yarımadası turuna katılabilirler.  Hırvatistan'ın ülkemizde nispeten daha az bilinen ancak Avrupalı zengin turistlerin gözdesi olan turizm cennetleri Rovinj ve Pula'yı göreceğimiz turumuz için otelimizden otobüsümüzle hareket ediyoruz. Istria Yarımadası, Hırvatistan'daki İtalya olarak adlandırılmaktadır. Nüfusun %10'unu İtalyanlar'ın oluşturduğu, cadde ve sokak isimlerinin hem Hırvatça hem de İtalyanca yazıldığı bölgede kendinizi İtalya'da hissedebilirsiniz. İlk olarak ziyaret edeceğimiz Rovinj, Adriyatik kıyısına kurulmuş ortaçağ kenti özelliğiyle sizi büyüleyecek niteliktedir. Yaklaşık 2000 yıllık bir şehir olan Rovinj, Bizans ve Venedik gibi devletlerin egemenliğinde kalmış. Zamanında 7 kapıdan girilen şehirden günümüze 3 kapı kalabilmiştir. Şehirde göreceğimiz en önemli eser Azize Euphemia Katedrali'dir. Efsaneye göre İstanbul'da doğan Euphemia, Hristiyanlığın yasak olduğu dönemde Hristiyan olduğu için öldürülmüştür. Bizans'ın Hristiyanlığı kabülünden sonra azize ilan edilen Euphemia'nın lahdinin su üzerinde yüzerek Rovinj kıyısına vurduğu ve burada bulunan St.George katedralinin yeniden inşa edilerek Azize Euphemia Katedrali adını aldığı kabul edilmektedir. Bu şekilde Euphemia şehrin azizesi ve koruyucusu olmuştur. Buradaki turumuzun ardından bir diğer doğa ve tarih cenneti, yarımadanın en büyük kenti ve idari merkezi Pula'ya hareket ediyoruz. Roma'daki Colosseum'un küçük bir kopyası niteliğindeki Pula Arena günümüzde halen festivaller ve etkinlikler için kullanılmaktadır ve 3. yy'dan beri şehrin simgesi olma özelliğini korumaktadır. Pula şehir turumuzun sonunda verilecek serbest zamanda şehri keşfedebilir ve veya denizin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun sonunda Opatija'ya ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gün Opatija-Rijeka-Zadar

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Zadar'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Hırvatistan'ın en büyük üçüncü şehri olan  ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Rijeka'yı ziyaret ediyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Panoramik şehir turunda, meydan, çarşı, kilise, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Verilecek serbest zamanın ardından Zadar'a doğru yola çıkıyoruz. Adriyatik kıyılarının en güzel şehirlerinden biri olan Zadar'da yapacağımız panoramik  şehir turu esnasında eski şehir meydanında bulunan 9. yüzyıldan kalma St.Donatus Kilisesi, St Anastasia Kilisesi, 12. ve 13. yüzyılda Roma tarzı yapılmış bazilikaları, Venedikli mimar Michele  tarafından yapılmış ve bir zamanlar Ortaçağ kentinin kapısı olan Toprak Kapısını, Kaptan Kulesini, şehri Osmanlı saldırılarına karşı koruyan surları, şehrin en görkemli yerlerinden olan Beş Kuyu Meydanını ve şehrin şirin sokaklarını gezeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz romantik Zadar gecelerinin tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.
4.Gün Zadar-Sibenik-Split

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Split'e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk ziyaret edeceğimiz şehir Dalmaçya sahil şeridinin en güzel kentlerinden Sibenik olacak. Sibenik kenti 12. yüzyıl civarlarında Macar Krallığı ve 1412-1797 yılları arasında Venedik krallığı altında yaşamıştır. Şehirde bu dönemden kalma çok sayıda eser yer almaktadır. Kısa bir dönem Fransız ve 1917'ye kadar da Avusturya İmparatorluğu yönetmiştir. St. James ve St. Barbara kiliseleri ve belediye sarayını da görüp Split'e devam ediyoruz. Hırvatistan'ın başkent Zagreb'den sonra en büyük 2.şehri olan Split'in merkezine doğru yol alıyoruz. Buradaki panoramik turumuzda UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Diocletian Sarayı, St.Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenleri, Jüpiter Tapınağı, dar taş sokakları, liman bölgesindeki cafe, bar ve restoranları ile şirin Akdeniz şehrini gezeceğiz. Turun bitiminde kişisel ihtiyaçlarınız, alışveriş ve Split'i keşfetmeniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5.Gün Split (Mostar-Poçitel)(Krka Milli Parkı)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlermiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel veya Krka Milli Parkı turuna katılabilirler. (Hangi turun düzenleneceği grupta çoğunluk sağlanmasıyle belirlenecektir). Mostar-Poçitel: Özel aracımızla otelden ayrıldıktan sonra Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyor ve çok güzel fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra Mostar’a hareket. Varışımızın ardından Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Krka Milli Parkı: Hırvatistan’ın en büyük milli parklarından biri olan Krka Milli Parkı’nda şelalerin, göletlerin ve yemyeşil doğanın tadını çıkarıyoruz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün Split-Dubrovnik

Sabah uyandırmai odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Varışın ardından surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından buluşma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.Gün Dubrovnik (Budva-Kotor)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karadağ turuna katılabilirler.  Bu turumuzda sınır geçişimizi takiben muhteşem manzaralar eşliğinde Karadağ'da ilk ziyaret edeceğimiz yer olan Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya uğramadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız.Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün Dubrovnik-İstanbul

Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar gününüz serbest. Dileyen misafirimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Korçula-Ston-Peljesac Şarap Tadım turuna katılabilirler. Bu turumuzda önce Ston kasabasını ziyaret edeceğiz. Ortaçağ kasabası görünümünü halen koruyan Ston, bir zamanlar çok kıymetli olan tuz yataklarıyla ünlü bir kasabadır. Bu tuz yataklarını Osmanlı akınlarından korumak için inşa edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun 2. surlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ardından Marco Polo'nun doğum yeri ve yaşadığı yer olan Korçula Adası'nı görmek için otobüs yolculuğunun ardından teknemize bineceğiz. 12. yy.’dan kalma eski şehir meydanı, surlar, St.Mark Katedrali, kıyı kapısı Revelin, Abbott Hazineleri, şehir müzesi ile en iyi korunmuş orta çağ kasabalarından biridir. Daha sonra Plejesac yarımadasının meşhur şaraplarının tadına bakmak için Prizdrina'da şarap tadımına gidiyoruz. Burada beğendiğiniz şaraplardan satın alma imkanına sahip olacaksınız. Turumuzun bitimiyle beraber Dubrovnik'e ve Dubrovnik Havalimanı'na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK440 tarifeli seferi ile saat 21:05'de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 23:55'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


ÜCRET:
Tur AdıTarihSınıfOtel BilgileriKişi Başıİlave YatakTek KişiÇocuk FiyatlarıDöviz
**KURBAN BAYRAMI** Muhteşem Dalmaçya Sahilleri Türk Hava Yolları 7 gece
02/08/2020 - 09/08/2020
3*- 4* HOTEL
3* 3*Otel - Dubrovnik bölgesi
3* 3*Otel - Opatija bölgesi
3* 3*Otel - Split bölgesi
4* 4*Otel - Zadar bölgesi
749.00 749.00 1029.00
0 - 2 Yaş 170.00
2 - 12 Yaş 749.00
EUR
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Zagreb, Dubrovnik/İstanbul hattında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Opatija bölgesinde(Lovran, Icici, Ika vb. bölgede) 2 gece, Zadar bölgesinde 1 gece, Split bölgesinde 2 gece ve Dubrovnik bölgesinde (Mlini, Cavtat vb. bölgede) 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda dahil olduğu belirtilen turlar
 • Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Hırvatistan vizesi (90 Euro) (Yeşil pasaportu veya geçerli çok girişli Schengen vizesi olan misafirlerimizin Hırvatistan vizesi almasına gerek yoktur)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.